Kuchyne podľa Vašej predstavy

kuchyne-enzo kuchyne-enzo kuchyne-enzo kuchyne-enzo kuchyne-enzo

Zameranie priestoru

Ukončená realizácia


Kontaktný Formulár

V prípade Vašich otázok nás neváhajte kontaktovať

Meno: *
Email: *
Predmet správy:
Príloha:
Správa:*

Na čo nezabudnúť?

Bezpečnosť detí

Pre deti je kuchyňa miesto, kde majú stále čo objavovať. Preto by ste mali venovať pozornosť ich bezpečnosti a využiť všetky možnosti, ako ich ochrániť pred úrazom. Zásuvky a dvierka môžete opatriť poistkami, sporák bezpečnostným krytom. Čistiace prostriedky a ostatné chemikálie uzavrite do priestoru s poistkou, na ktorý dieťa bežne nedočiahne.

Stolovanie v kuchyni

Najdôležitejšou podmienkou pri umiestňovaní stolovania je priestor. Od hrany stola budete potrebovať minimálne 50 cm na stoličku a ďalších 30 cm pri sadaní a vstávaní. Ak chcete, aby ste mali miesto aj na prechádzanie okolo stola, musíte rátať aspoň s 80 až 120 cm. Pri plánovaní jedálenského kúta nezabudnite ani na výnimočné situácie, keď k stolu pozývate hostí. Ak musíte počítať s pohostením pre väčšie množstvo hostí a nemáte dostatočný priestor pre veľký stôl, bude najvhodnejším riešením stôl s prídavnými doskami.

Osvetlenie

Ak chcete mať kvalitne osvetlenú kuchyňu, pri výbere svietidiel musíte počítať so všeobecným osvetlením na strope, s výškovo nastaviteľnou lampou nad stolom a s osvetlením nad pracovnou plochou. K súčasným trendom patrí lokálne náladové osvetlenie, ktoré je nielen efektné (vitrínové svietidlá za presklenými dvierkami), ale aj podstatne zvyšuje viditeľnosť pri práci (bodové osvetlenie pracovnej plochy).

Príprava priestoru pred montážou kuchynskej linky:

Pre montáž kuchynskej linky vyrobenej na mieru je nevyhnutná končená povrchová úprava podlahy a stien za linkou, pripravené prípojky vody, elektriny a plynu (dodatočné zásahy alebo zmeny do rozvodov a sietí už väčšinou nie sú možné, prípadne znamenajú značné komplikácie)

Na čo si dať pozor?

  • Otvorené priestory napr police – umiestnenie v blízkosti varnej dosky neodporúčame, nakoľko plyn a výpary z varenia výraze znečisťujú všetky otvorené povrchy a ich čistenie je náročné.
  • Fóliované dvierka sú síce cenovo dostupnejšie, no majú viacero negatív, napr: nižšia odolnosť voči vode a vysokým teplotám. V prípade imitácie vysokého lesku, nie je možné dvierka opraviť, možná je iba ich výmena. V prípade imitácie drevodekoru na frézovaných dvierkach, ak nie je pospájaných viacero dosiek, vzniká jednoliatosť vlákna, čím sa zdôrazňuje "umelosť" prevedenia. Po dlhšej dobe používania je možné odlepovanie fólie a takisto jej žltnutie prípadne farebná nestálosť.
  • Pri sektorovej kuchynskej linke dajte pozor na priestor na konci linky. Kuchynská linka by vždy mala byť od steny po stenu, prípadne po dvere, aby sa maximálne využil ponúkaný priestor. Nevyužitých 30 cm na konci linky Vám môže uskladniť napr všetky sklené fľaše vo výsuvnom koši.
  • Kuchynská linka sa musí prispôsobiť Vašim potrebám a nie vy ponuke kuchynských skriniek.

Všetky práva vyhradené | Copyright © 2013 - Kuchyne ENZO
Vytvoril: InMAD Design