Kuchyne podľa Vašej predstavy

kuchyne-enzo kuchyne-enzo kuchyne-enzo kuchyne-enzo kuchyne-enzo

Zameranie priestoru

Ukončená realizácia


Kontaktný Formulár

V prípade Vašich otázok nás neváhajte kontaktovať

Meno: *
Email: *
Predmet správy:
Príloha:
Správa:*

Tvorba kuchynskej linky

Základné typy kuchynských liniek

V závislosti na veľkosti priestoru sú najpoužívanejšie nasledovné tvary kuchýň:

  • I – lineárna kuchyňa
  • II – paralelná kuchyňa (medzi dvoma radmi skriniek mala byť vzdialenosť aspoň 120 cm)
  • L, U, G, - štandardné tvary
  • O – ostrovček v kombinácii s vyššie uvedenými
  • Barové sedenie s pultíkom
kuchynská linka
kuchynská linka

Spodné skrinky

v modernej kuchyni je ťažisko úložného priestoru práve v spodných skrinkách. Tam sa bežné police neodporúčajú, prístup k obsahu skriniek je náročnejší a prehľad je do určitej miery obmedzený. Ergonomicky najvýhodnejšie riešenie ponúkajú zásuvky a drôtené koše poskytujúce prehľad a priamy prístup.


Horné skrinky

dvierka na horných skrinkách sú otvárané klasicky do strán alebo prostredníctvom výklopov hore. Výklopy majú niekoľko možností napr: plynové piesty (najlacnejšie riešenie, avšak dvierka sa otvoria až do maximálnej polohy, nezostanú pootvorené) špeciálne kovania (dvierka zostanú v tej polohe, do ktorej sa otvoria) zalamovacie kovania (vhodné pri dvoch skrinkách nad sebou, otvoria sa obe naraz) a iné. Často sa využíva sklo v v kovovom rámiku. Sklo je matné, aby skrylo prípadný chaos v skrinkách. Nasvietenie zvnútra skriniek zvýši ich dojem Roletky sa využívajú najmä na odloženie väčších predmetov a spotrebičov ako je varná kanvica, kávovar, hriankovač, mixér... Dokonca môže byť vybavená elektrickou zásuvkou na priame zapojenie spotrebičov.


Rohové skrinky

je veľmi dôležité ako doriešite tieto miesta. Poskytujú objemné priestory ale sú ťažšie dostupné. Možností je niekoľko: najzaužívanejší a ekonomický prvok je polkruhový, otočný koš. Ľahko sa dostanete ku všetkým veciam avšak priestor nie je maximálne využitý. Z hľadiska efektívnosti vychádza najlepšie tzv Magic Corner – čarovný kút. Ide o premyslený systém štyroch hranatých košov vysúvajúcich sa po otvorení dvierok. Otvorením skrinky konštrukcia prisunie obsah z hluchého rohu do bezprostrednej polohy.


Zástenová doska

nahrádza obklad medzi hornými a dolnými pracovnými doskami. Údržba je jednoduchá a životnosť vysoká. Zástena môže byť vysokolesklá, v dekore ako pracovná doska alebo dvierka skriniek alebo napr vo farbe titánu. Zástena zvyšuje jednoliatosť a estetický súlad kuchyne.


Sokel

kuchyňa štandardne obsahuje sokel, ktorý ukrýva nožičky. Postavenie na nožičkách je dôležité, aj najkrajšia kuchynská linka, ktorá stojí priamo na drevotrieske je nestabilná a v prípade rozliatia tekutiny môže byť veľmi rýchlo poškodená. Sokel tvorí akoby podstavec celej kuchyne a preto je dôležité rozhodnúť sa pre ten správny. Bežne sa používa v dekore, ktorý je použitý na kuchynskej linke alebo vo farbe titánu.


Všetky práva vyhradené | Copyright © 2013 - Kuchyne ENZO
Vytvoril: InMAD Design